Publikační činnost
Sem vložte podnadpis


1. 1. 2019 byla vydána má druhá publikace.

Kniha vznikla k poctě řady letců z Karlovarského kraje.

Chtěl bych poděkovat za její vznik všem, kteří se o to zasadili.

Můžete objednávat na: danielsvec@yahoo.com

Anotace: zde

Kniha vypráví o 20 osudech lidí Karlovarska. Najdeme mezi nimi lodního lékaře, který se přeplavil v obchodním námořnictvu přes půlku světa, než se stal příslušníkem RAF a šéflékařem naší 313. čs. stíhací peruti. Je zde vyložen osud národností sice Němce, který se ale cítil být více Čechoslovákem, a šel za svou rodnou zemi bojovat po boku Čechů a nakonec za ni i padl. Osud si zahrál i se životem osádky letounu, který se po 90 minutách letu zřítil na obydlenou část Londýna z neznámých příčin - na jeho palubě zemřel jeden z rodáků Karlových Varů. Nebo letce, který byl během bojové mise sestřelen a až do konce války byl vězněn. Jako splněný sen Popelky působí životní osud člena pozemního personálu, který začínal jako asistent zbrojířů a po dlouhé dřině skončil v kokpitu slavného letounu Spitfire jako stíhací pilot. A mnoho dalších.11. 11. 2017 byla vydána a pokřtěna pod záštitou Muzea Jižního Plzeňska má první publikace.

KNIHA JE JIŽ VYPRODÁNA! 

Podařilo se prodat 800 ks za necelý rok od jejího vydání.

Kniha vznikla k poctě plk. Karla Bečváře, DFC.

Chtěl bych poděkovat za její vznik všem, kteří se o to zasadili.

Anotace: zde

Knihu můžete objenávat na: danielsvec@yahoo.com

Výňatek knihy: zde

Reportáž ze vzpomínkové akce v Blovicích: zde ... nebo zde

Články pro Plzeňský Deník

Celkem vyšlo na 25 dílů v seriálu letci Plzeňského kraje.

Publikační činnost

Získané informace z nejrůznějších publikací význačných autorů, stejně jako z dobových materiálů v archivech a především od žijících příbuzných či pamětníků se snažím formou krátkých článků zvěřejňovat v místních periodicích.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se se mnou o své zážitky a vzpomínky podělili a pomohli při jejich sepsání.

Stejně tak děkuji za poskytnutý fotografický materiál.